Horoskopi Vjetor 2023

Ilustrim,
 • dashi
  Dashi

  Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

  Puna

  Jeni duke shpërthyer me ide, të cilat do të shohin dritën e zbatimit nga mesi apo fundi i marsit. Me Merkurin në krah, mund të bëni pothuajse gjithçka dhe sukseset do të jenë pak më të mëdha se sa pritej. Qershori është muaji ideal për negociata dhe diskutime të rëndësishme: Ju arrini t’i gjeni saktësisht fjalët e duhura dhe dukeni plotësisht bindës, dhe gjithçka që supozohet të duket mirë dhe t’u bëjë përshtypje të tjerëve, funksionon veçanërisht mirë në muajin korrik.

  Në mes të verës, planet do vonohen sepse duhet të prisni ende për një konfirmim ose informacion të rëndësishëm. Mos u shqetësoni, pushimi në të vërtetë po ju bën mjaft mirë. Krejt çka ju duhet është zbatimi: thjesht rimbushni bateritë tuaja për një nisje përfundimtare të shkëlqyer. Në mes ose në fund të nëntorit, Merkuri do të shërbejë sërish si nxitës në karrierë. Ju mund të bëni gjithçka për t’i përfunduar këtë vit dhe më pas të bëni plane edhe për vitin 2024. Ju thjesht nuk mund të ndaleni dhe të kënaqeni duke qenë në korsinë e shpejtë.

  Shëndeti

  Në dimër, qëndroni në shtëpi dhe të trajtohuni me më shumë ushqime. Mendja juaj është zgjuar, por trupit tuaj ende i duhet kohë. Por në fillim të pranverës ju jeni plotësisht atje. Jashtë lulet mbijnë dhe forca juaj zgjohet dhe ju vraponi larg të gjithëve ndërsa vraponi. Tani, sa më shumë veprime të grumbulloni në ditën tuaj, aq më mirë do të ndiheni.

  Mars/Prill dhe periudha nga mesi i majit deri në mes të gushtit do të jenë faza shumë të forta të fuqisë. Stresi? Të thyen. Ju duhet një sfidë për të vënë energjinë tuaj. Ju thyeni rekorde në sport dhe edhe pas një dite të gjatë jeni ende plotësisht në formë dhe dëshironi të kaloni një kohë të lirë aktive. Pastaj, në vjeshtë, ngadalësoni përsëri. Tani mund të gjendeni edhe të shtrirë në divan me një libër të gjatë dhe një filxhan çaj të nxehtë. Por ju nuk i mbani këmbët për një kohë të gjatë.

  Nga muaji nëntor, Dielli dhe Marsi dërgojnë energji në drejtimin tuaj dhe ju ecni drejt vitit 2024 me shumë lëvizje.

  Dashuri

  Ata kërcejnë të dashuruar në vitin 2023, deri në mes të marsit, njëra nga pikat kryesore pason tjetrën. Beqarët sytë hapur, nga muaji shkurt e pret shpirti binjak i saj! Ndërsa, në muajin mars/prill njerëzit “puthen të egër”. Afërdita ju bën të dëshironi biseda të thella.

  Ju madje mund të zbuloni një anë krejtësisht të re për të dashurin tuaj. Tani po bëhet emocionuese! Në maj ka një lloj tjetër emocioni: ka një përplasje mjaft të dhunshme mes jush. Nga njëra anë, kjo është e bezdisshme, por nga ana tjetër, ajo ushqen epshin tuaj – dhe nga fundi i muajit maj, ajo shkarkohet në dhomën e gjumit: deri në mes të korrikut, seksi është veçanërisht i nxehtë dhe plotësues – do t’ju pëlqejë. Në gusht, seksi me ish-in tuaj ju tërheq, Venusi kthehet prapa, ndërsa mendimet tuaja enden drejt së kaluarës.

  Më mirë shfrytëzojeni rastin për të përfunduar më në fund me një histori të vjetër në vend që ta ripërsëritni atë. Në vjeshtë keni nevojë për shumë liri, ndaj Marsi do të ndezë një tjetër fishekzjarrë erotik në dhjetor.

 • demi
  Demi

  Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

  Puna

  Ndërsa të tjerët janë ende të bllokuar mendërisht në pushimet e tyre të Krishtlindjeve, filloni menjëherë – dhe merrni një fillim në konkurs deri në mes të shkurtit. Nëse keni kohë që po luftoni me një problem, do të gjeni një zgjidhje jashtëzakonisht të thjeshtë në mars. Këshillë:

  Një qasje e ndryshme ia vlen, pasi hap horizonte të reja emocionuese. Nga prilli, deri në mes të qershorit, do të përfitoni më pas nga një fazë shumë e gjatë e Mërkurit në shenjën tuaj të zodiakut: një mundësi ideale për të ecur përpara me projekte të rëndësishme, për të zbatuar ide të reja dhe për të trokitur në derën e shefit për më shumë para. Është më e lehtë për ju të merrni atë që dëshironi dhe atë që ju takon.

  Në korrik bëhet e ndërlikuar: ju duhet të mbroni veten kundër kritikave të pajustifikuara. Por mund ta bëni nëse qëndroni të qetë dhe nuk e lini veten të provokoheni. Në mes të verës mund të siguroni atë që keni arritur deri tani dhe të gjeni investime fitimprurëse. Kini kujdes në vjeshtë, tani gabimet zvarriten shpejt. Puna e saktë është e rëndësishme. Shpërblimi: një grusht shteti financiar bën thirrje në dhjetor.

  Shëndeti

  Çdokush mund të bëjë zgjidhje të mira, por vështirë se dikush i zbaton ato në mënyrë konsistente sa ju arrini t’i bëni në janar. Kjo ju jep një ndjenjë të mirë dhe si shpërblim mund ta trajtoni veten me njërën ose tjetrën shtesë dhe me shumë lajkatarë shpirtëror në shkurt/mars – dhe të bëni gjithçka siç duhet nga këndvështrimi i yjeve. Në pranverë, ju e ndani energjinë tuaj në mënyrë optimale dhe gjeni një ekuilibër shumë të mirë punë-jetë.

  Do ta humbisni për një moment në qershor: Marsi është në tension dhe ju e lini stresin t’ju pushtojë. Pushimet e shkurtra në mes janë të rëndësishme në mënyrë që shpirti të mos vuajë. Në verë do të keni gjetur një përzierje vërtet të mirë të fazave të ushtrimit dhe relaksimit – dhe thjesht zhyteni në liqenin më të afërt kur është shumë nxehtë për të bërë vrap. Në vjeshtë, dridhjet e Akrepit mund të provokojnë trazira të brendshme. Sa më shumë kohë të lini mënjanë për hobin tuaj dhe të dashurit tuaj, aq më mirë mund ta përballoni atë. Keni bërë mjaft për këtë vit dhe në fund mund t’i merrni gjërat pak më lehtë.
  Në pranverë, sukseset sapo shfaqen

  Në vitin 2023, do të jepni gjithçka në punë dhe do ta trajtoni veten me shumë lajkatarë për ta kompensuar. Në vjeshtë, dashuria bëhet konkrete: hapni sytë, tani shkëlqen!

  Dashuri

  Janari do të jetë mjaft me gunga: Thjesht nuk mund të gjeni gjuhën e përbashkët me personin që doni, gjë që është e bezdisshme. Por do të jetë më e bukur nga shkurti: Tani keni Venusin në krah – dhe bashkë me të çdo arsye për të buzëqeshur. Do të jetë e butë dhe emocionale – dhe beqarët i pret një flirt me potencialin për t’u bërë një dashuri e madhe. Nga mesi i marsit deri në mes të prillit gjithçka është rozë dhe ju po kënaqeni me lumturinë.

  Specialiteti i saj i madh në maj: joshje e butë dhe një ndjenjë e mirë e asaj që po ndodh në personin tuaj të preferuar. Në verë, energjia e zjarrtë e Luanit ju bën të vështirë: gjërat bëhen shpërthyese dhe ju hyni në grindje edhe për gjërat më të vogla. Më mirë përmbahuni dhe kushtojini vëmendje zgjedhjes së fjalëve në mënyrë që të mos lëndoni partnerin/flirtin tuaj. Në vjeshtë, tmerri ka mbaruar dhe vëreni:

  Kjo fazë, e cila nuk ishte veçanërisht e lehtë, në fund i afroi ata edhe më shumë. Afërdita zbulon: Kjo është koha ideale për të planifikuar të ardhmen tuaj së bashku. Edhe me beqarët po konkretizohet tani.

  Ka shumë dashuri në ajër deri në maj

  Çfarë fillimi i mrekullueshëm në 2023: Marsi dhe Venusi sjellin shkëlqim erotik në dashuri. Ka gjithashtu palestër të shkëlqyer dhe ide kreative. Kjo ju lë të dëshironi më shumë.

 • binjaket
  Binjakët

  Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

  Puna

  Shkurti bëhet qendra juaj krijuese. Ju nuk keni vetëm idetë më të mira. Ju gjithashtu dini si t’i zbatoni ato. Në fillim, gjatë muajit shkurt, Mërkuri ju ngadalëson për një kohë të shkurtër: planet vonohen, negociatat janë të vështira, nuk po bëni ndonjë përparim real. Nga 19 marsi gjërat do të ecin përsëri përpara – dhe si! Deri në fund të qershorit mund të ndizni turbo-n dhe thjesht të merrni gjithçka që ju nevojitet.

  Projektet e rëndësishme bëhen një sukses i sigurt, shefi është entuziast për cilësitë tuaja të kryerësit dhe puna juaj e mirë gjithashtu ju sjell edhe më shumë para. Mërkuri mund të hapë edhe dyert e mbyllura më parë. Nëse jeni duke kërkuar për një punë ose një sfidë të re profesionale: mbajini sytë hapur, tani mund të jetë diçka! Në mes të verës, është më mirë të punoni më ngadalë dhe më saktë.

  Gabimet e vogla zbulohen më shpejt dhe mund të nënkuptojnë vonesa të mëdha. Në tetor ju jeni tashmë në krye. Receta juaj për sukses: aftësi të buta, argumente të zgjuara dhe ide akoma më të mira. Kjo do të thotë se pothuajse gjithçka është në të për ju!

  Shëndeti

  Ju me të vërtetë futeni në stuhi gjatë vitit dhe ndonjëherë pothuajse e kapni veten. Marsi vepron si termocentrali juaj personal deri në fund të marsit. Ka rekorde sportive, si dhe shumë aksione në kohën e lirë. Pavarësisht se çfarë keni në mendje: Ju jeni mjaftueshëm në formë për të dhe keni gjithmonë një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Mendon se nuk mund të bëhet më mirë? Është e mundur: nga mesi i majit deri në mes të qershorit, dielli sponsorizon kulmin e fundit të fitnesit.

  Është pothuajse turp që ka vetëm 24 orë në ditë. Energjia e saj do të mjaftonte lehtësisht për më shumë.

  Do të jeni në modalitetin e energjisë deri në mes të gushtit, pas së cilës etja juaj e fortë për aventura do të plotësohet dhe do të kuptoni se një pushim i vogël do t’ju bënte mirë. Vjeshta është më pas ideale për të sfiduar mendjen ndërsa trupit i lejohet të pushojë. Hobet krijuese janë shumë argëtuese nën energjinë e Peshores dhe punojnë si lajkatarë idealë të shpirtit. Ju vërtet zhyteni në të dhe harroni gjithçka rreth jush. Kjo është pikërisht ajo që ju nevojitet!

  Dashuri

  Ëmbëlsoni netët e ftohta të dimrit me pasion gjaknxehtë: deri në fund të marsit do të keni në krah Marsin erotik dhe me këtë shumë flutura në stomak. Beqarët mos hezitoni: kushdo që ju pëlqen mund të hyjë në dhomën e gjumit me ju.

  Nga mesi i prillit deri në mes të majit, Afërdita drejton vëmendjen drejt jush: joshja e butë është në rendin e ditës dhe ju do të zbuloni romantiken në ju. Dashuria tregon anën e saj më të bukur deri në mes të majit – dhe beqarët kanë fatin të flirtojnë. Në verë lëvizni nëpër shtëpi së bashku dhe shijoni një kohë të lirë plot ngjyra. Në vjeshtë ajri është zhdukur pak: ju keni lëshuar mjaftueshëm avull dhe keni nevojë për pak kohë për veten tuaj.

  Kjo mund të shkaktojë një grindje në tetor sepse partneri juaj mendon se ka bërë diçka të gabuar. Bëjini të kuptojë se nuk ka të bëjë fare me të. Në nëntor do të gjeni përzierjen perfekte të afërsisë dhe lirisë. Falë Venusit, gjithçka ndihet mrekullisht e lehtë dhe e shkujdesur: dhe për këtë arsye pikërisht ashtu siç ju pëlqen më shumë si një shenjë ajri.

 • gafore
  Gaforrja

  Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

  Puna

  Në fund të vitit të kaluar ju duhet të keni rrëshqitur pak – dhe kjo ju goditi menjëherë: Ju duhet të bëni disa ripërpunime deri në mes të shkurtit. Por atëherë çështja është jashtë tryezës dhe në mars yjet do t’ju sponsorizojnë një nivel krijues. Në prill/maj ju keni një aftësi për para: do të gjeni investime fitimprurëse dhe pazaret më të mira të blerjeve – dhe do të hyni vërtet në hulli. Nga fundi i qershorit deri në mes të korrikut, Mërkuri do t’ju dërgojë në autostradën e karrierës.

  Ndonjëherë edhe vetë habiteni se sa e lehtë është gjithçka për ju dhe sa të mëdha janë sukseset. Në verë, Mërkuri është në shtëpinë tuaj të komunikimit. E keni marrë me mend, gjeni saktësisht fjalët e duhura për çdo rast dhe partner bisede dhe përfitoni më të mirën nga negociatat.

  Kjo mund të shkaktojë zili: Në tetor ata përpiqen t’ju ndalojnë me mjete të padrejta. Por ju mbeteni simpatik dhe i merrni të gjithë në anën tuaj. Dhe festoni sukseset e arritura në 2023 së bashku me kolegët në nëntor. Kështu funksionon puna e vërtetë në grup.

  Shëndeti

  Ju keni një radar të mirë për atë që është e mirë për ju dhe ju jep forcë të re – dhe në shkurt do të sillni më shumë prej tyre në jetën tuaj. Kjo do t’ju sjellë në një ritëm vërtet të mirë. Në prill dhe maj, Marsi vepron si një nxitës i lumturisë: gjithçka që bëni për veten tuaj ka një efekt më intensiv. Kënaquni pas kozmetikës aromatike, filmave romantikë dhe gjithçkaje që ju ndihmon të harroni jetën e përditshme dhe të futeni në rrëmbim.

  Atëherë ju jeni në lëvizje të mirë dhe të lumtur. Në shtator/tetor mund të bëni shumë për veten tuaj përmes të ushqyerit: gatuani sa më të freskët dhe trajtojini vetes vitamina dhe minerale shtesë, sepse po i përthithni më mirë.

  Nëse jeni në humor të keq në nëntor, nuk është një dramë. Prisni vetëm dhjetorin: Falë energjisë sensuale të Venusit, ata thithin magjinë e Ardhjes dhe përjetojnë çdo ditë si një mrekulli të vogël. Pikërisht ky sy për momentet e vogla e të bukura në jetën e përditshme ju siguron që t’i largoheni vitit me një ndjenjë vërtet të mirë.

  Dashuri

  Ata përdorin mbrëmjet e ftohta të dimrit për të shijuar intensivisht dashurinë dhe për t’u kënaqur me kujtimet e bukura. Dhe befas jeni shkëputur nga ëndrrat tuaja në fund të shkurtit: lindin keqkuptime dhe befas po grindeni. Por kjo është edhe një mundësi për të sqaruar çështjet e hapura.

  Kjo është jashtëzakonisht çliruese dhe në pranverë mund të zhytesh përsëri në një det ndjenjash të shkujdesur nga çakëlli i marrëdhënieve: Marsi erotik dhe mbretëresha romantike Venusi ecin nëpër Gaforre njëri pas tjetrit dhe shpërndajnë shumë pluhur yjor. Beqarët tani kanë shanset më të mira për të gjetur ndeshjen e duhur. Së shpejti do të jetë: Modaliteti i beqarëve i çaktivizuar, modaliteti i dashurisë aktiv! Në vjeshtë ju tashmë mund të planifikoni të ardhmen tuaj së bashku, sepse mendoni: “Po, kjo na përshtatet. Nuk do ta lë më kurrë këtë person! Ardhja do të jetë diçka shumë e veçantë për të dy.

  Kush e di, i dashuri juaj mund t’ju befasojë me një propozim. Afërdita djeg një fishekzjarrë mbresëlënëse emocionale përpara natës së Vitit të Ri.
  Shumë dashuri të bën të lumtur

  Si një shenjë emocionale e ujit, ju jeni veçanërisht të hapur ndaj dashurisë dhe do të shpërbleheni shumë nga yjet në vitin 2023. Ata janë vërtet me fat.

 • luani
  Luani

  Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

  Vera e vitit 2023 do të jetë një kulm

  Fat në punë dhe në dashuri, plus palestër të shkëlqyer dhe shumë argëtim në kohën e lirë: stina e ngrohtë e vitit nuk mund të ishte më e bukur për ju. Ju jeni një fëmijë i vërtetë i diellit.

  Puna

  Deri në mars vlen si vijon: Modaliteti i punës joaktiv, modaliteti i dashurisë aktiv. Ju thjesht keni gjëra më të mira për të bërë sesa detyra të lodhshme. Ju mund të bëni punën që është bërë në kohë rekord në mes/fund të marsit. Mërkuri lëshon gjenin tuaj të bërë dhe ju jeni të pandalshëm. Në maj mund të ketë thashetheme me kolegët. Merrni kohë për ta trajtuar me qetësi këtë dhe për ta hequr qafe atë. Kjo do të shpërblehet.

  Gjërat po ecin përpara në qershor: me njëri-tjetrin dhe jo kundër njëri-tjetrit. Puna në grup është çelësi juaj i suksesit dhe lidhja juaj me shefin dhe klientët e rëndësishëm është gjithashtu e rëndësishme. Korriku do të jetë muaji juaj më i mirë: mund të avanconi profesionalisht dhe madje të përmbushni dëshirën e zemrës. Ju jeni në rritje dhe gjendja e llogarisë tuaj po arrin gjithashtu lartësi marramendëse.

  A do të shpërblehet puna juaj e mirë me më shumë para? Duket kështu! Në tetor ju përmirësoni aftësitë tuaja sociale, në fillim të nëntorit jeni pak kokëfortë. Jini të hapur ndaj ndryshimeve në plan, atëherë do të merrni një shtysë tjetër të fuqishme kozmike për karrierën tuaj në mes/fund të nëntorit.

  Shëndeti

  Në fund të marsit do të gjeni vetëm përzierjen e duhur të argëtimit të kohës së lirë dhe momenteve të qeta në të cilat mund të rifitoni forcën për aventura të reja. Marsi ju jep një ndjenjë të mirë për trupin tuaj dhe nevojat tuaja mendore. Në prill ju reagoni më me ndjeshmëri ndaj alergjenëve dhe stresit: trajtojini vetes më shumë mundësi për t’u tërhequr dhe kushtojini vëmendje përbërësve në produktet tuaja të kujdesit.

  Mesi i majit deri në mes të korrikut do të jetë një fazë shumë e fortë: Marsi do t’ju ofrojë shumë energji dhe humor të mirë dhe do t’i bëni këpucët tuaja të vrapimit të shkëlqejnë. Sporti është thjesht pjesë e tij për ju tani dhe ju pëlqen të tejkaloni kufijtë tuaj herë pas here. Si një shenjë zjarri, ju shijoni ndjenjën e adrenalinës që vërshon në trupin tuaj. Dhe sa më shumë të ngrohet jashtë, aq më shumë e ndizni. Në vjeshtë, dridhjet e Akrepit veprojnë si një amortizues i vogël.

  Mos lejoni që kjo t’ju prishë gjendjen shpirtërore, thjesht trajtojini vetes shumë ushqime qetësuese – dhe do të jeni përsëri mirë. Në Advent, Dielli dhe Marsi do t’ju sponsorizojnë për një tjetër nivel fitnesi.

  Dashuri

  Gjërat bëhen jashtëzakonisht të zjarrta deri në mes të marsit, pas së cilës ka thashetheme. Personi që doni kërkon më shumë vëmendje nga ju, tani nuk funksionon pa punë në lidhje. Por tashmë në mes të prillit lirshmëria është kthyer. Ju të dy qeshni shumë së bashku dhe përjetoni aventurat më të mëdha së bashku. Që bashkohen së bashku. Beqarët e shohin intelektin krejtësisht seksi tani – dhe qëndrojnë në çdo fjalë flirtimi.

  Por ky është vetëm fillimi i një vere të nxehtë dashurie: Afërdita është në Luan gjatë gjithë kohës dhe ndez zjarrin tuaj të brendshëm. Meqenëse seksi tingëllon si shampanjë. Sidomos që nga mesi i majit deri në mes të korrikut, edhe ju do të llastoheni me dridhje seksi nga Marsi erotik.

  Fillimi i vjeshtës është gjithashtu i matur: Afërdita përdor fokusin e saj të butë dhe gjithçka është rozë për ju. Një surprizë e veçantë ju pret në mes/fund të nëntorit, Mund të jeni të emocionuar! Personi juaj i preferuar vjen me shumë ide për të fituar zemrën tuaj pa pushim. Ata e dinë se janë të dëshiruar dhe ndihen të dashuruar – dhe me kaq shumë fat ata pothuajse shkrihen.

 • virgjeresha
  Virgjëresha

  Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

   

  Vjeshta do të jetë koha juaj me fat

  Në punë, jeni në korsinë e shpejtë menjëherë, dashuria e parë e lartë ju pret në fillim të pranverës. Gjithçka vjen së bashku në vjeshtë – dhe shumë atmosfera të lumtura.
  Puna

  Mezi prisni të filloni. Merkur nis ambicien tuaj dhe ju arrini deri në mes të shkurtit aq sa të tjerët në të gjithë gjysmën e parë të vitit. E meritonit një pushim në mars, gjithsesi nuk do të kishte shumë përparim tani. Nga prilli deri në mes të qershorit tashmë jeni sërish në fluks dhe gjithashtu keni një sens të mirë financiar. Kjo është një kohë ideale për blerje të mëdha ose takime bankare: ju po merrni më shumë për paratë tuaja.

  Gjërat bëhen të ndërlikuara në mes/fund të qershorit: Plani juaj nuk funksionon dhe ju keni ngecur me një projekt. Qëndroni të qetë, do të filloni përsëri në korrik. Tani ju jeni gjithashtu një as kur bëhet fjalë për komunikimin dhe rrjetëzimin. Por koha më e mirë për punë dhe karrierë nuk ka ardhur ende: në gusht dhe shtator, planeti i biznesit Merkur është shoku juaj më i mirë – dhe një garanci për sukses në formatin XL.

  Nëse është e nevojshme, ju mund të tundni vendin vetë dhe të provoni cilësitë tuaja drejtuese. Në vjeshtë mund të zgjidhni më në fund një problem që ju shqetëson prej kohësh. Dhe do të shpërbleheni shumë për këtë: ju zgjeroni horizontet tuaja dhe keni më shumë para në llogarinë tuaj.

  Shëndeti

  Nëse keni aq shumë plane sa keni në fillim të vitit, nuk duhet të jetë çudi që fikja është e vështirë për ju. Kërkoni gjithmonë momente qetësie në dimër: qoftë në dhomën e hobi, duke u strukur në divan me Netflix dhe çaj të nxehtë, ose duke u zhytur në ujë. Në prill/maj do të jeni sërish në qendër. Në verë ju ndizeni turbo: Dielli dhe Marsi dërgojnë shumë energji në drejtimin tuaj dhe ju jeni të përshtatshëm për dy.

  Çdo gjë tjetër që ju bën të djersiteni është krejtësisht e lehtë për ju tani. Do të habiteni se sa e lehtë është. Vjeshta më pas bëhet një oazë e mirëqenies. Ju e dini saktësisht se si të harroni jetën e përditshme dhe jeni aq të relaksuar sa edhe një jogi mund të mësojë diçka nga ju.

  Për fat të keq, nuk ka shumë nga kjo gjatë Ardhjes, ju jeni pak i ethshëm. Mos i bëni të pasigurta të gjitha tregjet e Krishtlindjeve në zonë. Përkundrazi, zgjidhni pikat kryesore dhe trajtojini vetes shumë momente komode në shtëpi.

  Dashuri

  Fillimi i vitit 2023 është ende pak i ndërlikuar. Venusi dhe Marsi kryqëzohen me njëri-tjetrin, që do të thotë se ekziston rreziku i thashethemeve. Mos e luani mirë, por tregoni anën tuaj empatike, atëherë gjithçka do të qetësohet shpejt – dhe nga mesi i marsit deri në mes të prillit, dashuria e parë e lartë tashmë ju pret.

  Maji i përshtatet emrit të tij si muaji i gëzuar dhe sjell një buzëqeshje të dashur në fytyrën tuaj. Mesi i verës do të ndjejë ndjesi shpimi gjilpërash – dhe jo vetëm për shkak të temperaturave të jashtme do të ndjeni ngrohtësi në zemrën tuaj.

  Tani jeni pothuajse të varur nga intimiteti dhe si beqar përfundoni shpejt duke flirtuar në dhomën e gjumit. Marsi Erotik është në krahun tuaj dhe ju ndez dëshirën për më shumë. Mund ta keni: Vjeshta ka një efekt pothuajse magjik tek ju – duke përfshirë një garanci lumturie. Dashuria mund të jetë kaq e bukur! Edhe Virgjëresha më e lezetshme emocionohet. Ata janë të sigurt: ne të dy jemi përgjithmonë dhe ata mund të planifikojnë edhe dasmën e tyre në dhjetor. Afërdita patjetër do ta bekonte për këtë.

 • peshore

  Peshorja

  Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

  Fati do t’ju buzëqeshë nga qershori
  Ju filloni rehat në vitin 2023 – dhe më pas filloni me të vërtetë në qershor: Tani shkoni vetëm në një drejtim: pjerrët lart. Ata vazhdojnë të bëhen gjithnjë e më të mirë.
  Puna

  Ejani ngadalë në 2023, Mërkuri do të jetë ende në frenim deri në mes të shkurtit. Në gjysmën e dytë të shkurtit, një hap i madh përpara. Por kjo nuk duhet t’ju tundojë të jeni të pakujdesshëm, pranvera bëhet një fushë e minuar: kolegët dhe klientët janë gati të sulmojnë, ndaj diplomacia është dyfishë e rëndësishme. Fatmirësisht, si Peshore, ju jeni një mjeshtër në këtë. Kështu mund ta kaloni akoma mirë këtë fazë të vështirë – dhe të shkëlqeni në qershor: Merkur do t’ju bëjë një gjeni komunikimi.

  Kryeni diskutime dhe negociata të rëndësishme tani, nëse është e mundur! Në korrik, ju mund të tregoni cilësitë tuaja të bëra në mënyrë të përsosur dhe të përparoni me vendosmëri projekte të rëndësishme. Pas kësaj është koha për pushime. Në gusht/shtator Merkur ka një pushim nga transmetimi, kështu që mund t’i lejoni vetes një pushim krijues. Rimbushni bateritë tuaja në mënyrë që të mund të shfaqeni shumë në tetor.

  Kjo do të jetë faza më e suksesshme e gjithë vitit: në punë dhe financiarisht! Nuk mjafton akoma? Nuk ka problem, në mes/fund të nëntorit Merkur do t’ju japë një bonus për sukses.

  Shëndeti

  Jo, nuk mund ta quash një fillim rrufe, por nuk duhet. Si Peshore, ju e dini se koha është gjithçka – dhe e juaja është e përsosur. Në gjysmën e parë të vitit, gjithmonë i lejoni vetes pushime të shkurtra (veçanërisht deri në mes të janarit dhe në prill, këto janë të rëndësishme për ju) dhe, kur jeni në dyshim, thjesht merrni më pak kohë. Forca juaj e madhe: përqendroheni në gjërat thelbësore. Lërini të tjerët të stresohen.

  Ju e dini saktësisht se kur keni nevojë për një pushim dhe e merrni atë. Por ju e filloni verën me shumë lëvizje: Marsi vepron si një goditje freskie dhe zgjon dëshirën tuaj për vrapim rreth liqenit më të afërt dhe për argëtim në natyrë. Venusi sjell një buzëqeshje rrezatuese në fytyrën tuaj. Forca juaj mendore të bën përshtypje, dhe në vjeshtë këpucët tuaja të vrapimit do të vrapojnë pa ju nëse është e nevojshme.

  Ju merrni aq shumë energji nga dielli dhe nga Marsi sa mund të ndizni energjinë 24 orë në ditë, çdo ditë. Por mos e bëni këtë, sepse ekstremet thjesht nuk janë bota juaj. Balanca e trupit tuaj është shumë e rëndësishme për ju për këtë.

  Dashuri

  Në dimër, motoja juaj është: Intelekti është seksi. Ju keni biseda të gjata me personin që doni – dhe gjithashtu afroheni fizikisht. Nga mesi i shkurtit deri në mes të marsit, një Afërdita e zjarrtë dërgon shumë dridhje të ndjeshme, por edhe një humor paksa agresiv. Seksi i pafrenuar është po aq i mundshëm sa edhe debatet me zë të lartë.

  Në prill ju festoni pajtimin dhe harmonizoheni mrekullisht. Por harmonia fillon të lëkundet për një moment në maj: partneri juaj ndryshon në një person të ndjeshëm, gjë që është mjaft rraskapitëse. Dorezat prej kadifeje janë aksesori juaj më i zgjuar tani – dhe absolutisht i nevojshëm.

  Nga qershori do të ketë shumë diell në qiellin tuaj të dashurisë: yjet do të sponsorizojnë përzierjen e përsosur të pasionit dhe romancës për të gjithë gjysmën e dytë të vitit dhe do të përmbyteni fjalë për fjalë me ndjenja lumturie. Edhe Peshorja më liridashëse është gati duke investuar ndjenjat. E qartë: Tani dashuria do t’ju gjejë! E kush mendon se dhjetori është muaji i dashurisë. Venusi madje po sponsorizon mrekullitë e hershme të Krishtlindjeve këtë vit nga 8 nëntori.