Horoskopi javor 9 – 16 qershor

 • dashi

  Mendja juaj po rrotullohet me opsione dhe mundësi, duke shuar kuriozitetet tuaja dhe dëshirën për përvoja të reja romantike. Për sa i përket çështjeve të zemrës, ju tërhiqeni nga raportet intelektuale dhe shakatë e mprehta gjatë gjysmës së parë të qershorit.  Megjithatë, jini të kujdesshëm për t’u dhënë pas fantazive të vazhdueshme, pasi Venusi sheshon Neptunin më 16 qershor, duke shkaktuar iluzione dhe keqkuptime që mund të turbullojnë gjykimin tuaj.

  Sunduesi juaj planetar i nxehtë, Marsi, do të ndezë shtëpinë tuaj të dytë të vlerave që kërkon kënaqësi më 9 qershor dhe pasionet tuaja do të jenë të thella. Kjo mund të shërbejë si një burim frymëzimi, pasi ka më shumë gjasa të ndiqni dëshirat tuaja romantike me këmbëngulje dhe vendosmëri të palëkundur.

 • demi

  Qershori sjell një sërë zbulimesh romantike. Me Venusin që zbukuron shtëpinë tuaj të dytë të vlerave, kënaqësisë dhe vetëvlerësimit, fjalët dhe mendjen tuaj të ndezur joshin me lehtësi admiruesit romantikë.  Në çdo rast, kini kujdes nga investimi në lidhje që ndihen të rrezikshme, veçanërisht në 16 qershor kur Venusi vendos në shesh Neptunin në shtëpinë tuaj të 11-të.  Për fat të mirë, debutimi i Marsit në shenjën tuaj më 9 qershor ju frymëzon me besimin dhe guximin e nevojshëm për të bërë lëvizje të guximshme në jetën tuaj të dashurisë.

 • binjaket

  Shfaq hijeshitë e tua. Ju jeni aq magnetik si kurrë në qershor dhe kalendari juaj shoqëror është i mbushur me mundësi për dashuri dhe romancë. Me Venusin në shenjën tuaj për gjysmën e parë të muajit, ju po mahnitni admiruesit me shakatë tuaja të mprehta dhe lozonjare. Megjithatë, është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për iluzionet, veçanërisht në 16 qershor, kur Venusi sheshon Neptunin në shtëpinë tuaj të 10-të të autoritetit dhe udhëheqjes. Fantazitë mund të përplasen me realitetin dhe të çojnë në zhgënjim.  Afërdita dhe sundimtari juaj qiellor, Mërkuri, përfundimisht rrëshqasin në Gaforren dhe shtëpinë tuaj të dytë të kënaqësive sensuale më 17 qershor, duke e zhvendosur fokusin tuaj drejt stabilitetit dhe rehatisë, edhe nëse kjo do të thotë të investoni në diçka për një afat të gjatë. Përkushtimi mund të mos jetë forca juaj, por gjithsesi mund të jetë diçka që dëshironi këtë muaj. Qershori mbyllet me një hënë të plotë në Bricjap duke ndezur shtëpinë tuaj të tetë të intimitetit dhe tensionet do të rriten midis dëshirës tuaj për intimitet dhe pavarësi.

 • gafore

  Astrologjia e qershorit po ju nxit të hyni brenda në mënyrë që të mund të shëroheni dhe të bëni paqe me të kaluarën. Planeti i dashurisë do të shkëlqejë nëpër shtëpinë tuaj mistike të 12-të të mbylljes dhe introspeksionit deri më 17 qershor, duke shtuar një shtresë ëndërrimtare në jetën tuaj të dashurisë dhe shkëmbimeve romantike. Mundohuni të largoheni nga fantazitë më 16 qershor, kur Venusi sheshon Neptunin, pasi idealet tuaja mund të përplasen me diçka që ndodh të jetë jashtë kontrollit tuaj. Karizma juaj do të ngrihet në qiell me debutimin e Venusit dhe Mërkurit në shenjën tuaj më 17 qershor, e ndjekur nga dielli më 20 qershor, pasi ju zbukuron me një ndjenjë të përtërirë të vetëdijes emocionale si personalisht ashtu edhe brenda marrëdhënieve tuaja romantike. Prania juaj edukative ju bën edhe më shumë magnetikë, por një hënë e plotë në Bricjap më 21 qershor mund të krijojë tensione midis nevojës për të balancuar nevojat tuaja dhe ato njeriut tuaj të rëndësishëm.

 • luani

  Yjet janë në një linjë në jetën tuaj të dashurisë këtë muaj, edhe nëse në fillim nuk ka fije të lidhura. Me Venusin që kalon tranzit në shtëpinë tuaj të 11-të të çështjeve të komunitetit deri më 17 qershor, jeta juaj e dashurisë merr një ton kurioz dhe lozonjare, pasi ka të ngjarë të kërkoni eksitim dhe stimulim intelektual me individë me të njëjtin mendim në rrjetin tuaj. Sigurohuni që të komunikoni qartë dhe të vendosni kufij, pasi Venusi përplaset me Neptunin më 16 qershor, duke shkaktuar potencialisht iluzione dhe keqkuptime. Nëse ndiheni më introspektivë në mes të muajit, ka të ngjarë falë Venusit dhe Mërkurit që hyjnë në Gaforre dhe shtëpisë tuaj të 12-të të privatësisë më 17 qershor. Dielli do të debutojë gjithashtu te Gaforrja më 20 qershor, duke rritur emocionet, intuitën dhe dëshirën tuaj për  privatësi. Nëse po dërrmoni ose po dilni me dikë që e keni të dashur, udhëtimi i Marsit përmes Demit mund të zbusë nivelet tuaja të pohimit, pasi ka më shumë gjasa të ecni ngadalë dhe strategjikisht në ndjekjet tuaja romantike. Merrni kohën tuaj.

 • virgjeresha

  Ju po i jepni përparësi karrierës mbi romancën në qershor, por kjo nuk ju pengon të eksploroni opsionet tuaja, Virgjëresha. Me Venusin që magjeps shtëpinë tuaj të 10-të të reputacionit, ju jeni më të përqendruar në krijimin e një partneriteti të qëndrueshëm dhe afatgjatë në krahasim me një përplasje të paqëndrueshme. Thënë kështu, është e rëndësishme të jeni të ndërgjegjshëm për shkëmbimet tuaja flirtuese më 16 qershor, kur Venusi do të përballet me Neptunin në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Admiruesit mund ta marrin miqësinë tuaj në mënyrën e gabuar, duke supozuar potencialin për më shumë. Për fat të mirë, me debutimin e Venusit dhe Merkurit te Gaforrja, shumë prej jush do të rilidhen me të dashurit dhe miqtë e ngushtë, duke e rrethuar veten me sistemin mbështetës që ju nevojitet në këtë moment. Pas hyrjes së diellit në Gaforre më 20 qershor, një hënë e plotë në Bricjap do të ngarkojë shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë. Hiqni dorë nga përzierja e biznesit me kënaqësinë, pasi konfliktet mes jetës suaj personale dhe profesionale do të lindin.

 • peshore

  Ju po zgjeroni horizontet tuaja romantike në qershor, Peshorja. Me Venusin që kalon tranzit në shtëpinë tuaj të nëntë të eksplorimit, ju po gjeni gëzim në takimet spontane dhe të panjohurën. Kurioziteti dhe dëshira juaj për eksitim mund të shpjegojnë pse ndjekjet tuaja romantike marrin një ton aventuresk, pasi jeni të etur si kurrë për përvoja të reja. Sidoqoftë, do të dëshironi të zvogëloni atmosferën e “carpe diem” më 16 qershor, kur sundimtari juaj planetar (Venusi) të sheshojë Neptunin, pasi mund të shkaktojë ndjenja konfuzioni dhe pasigurie. Në çdo rast, fokusi juaj romantik do të zhvendoset më 17 qershor, kur Afërdita dhe Mërkuri rrëshqasin në shtëpinë tuaj të 10-të të autoritetit, pasi papritur ju tërhiqeni nga individë ambiciozë që ndajnë synime dhe tradita të ngjashme. Megjithatë, është e rëndësishme të jeni të ndërgjegjshëm për kufijtë tuaj personalë dhe profesionalë, veçanërisht gjatë hënës së plotë më 20 qershor, pasi tensionet rriten në të dyja fushat e jetës tuaj njëkohësisht. Aftësia juaj për të përqafuar transformimin kontribuon në intimitetin brenda lidhjes suaj, veçanërisht më 29 qershor, kur Venusi kërcen me Marsin në shtëpinë tuaj të tetë të bashkimeve.