Horoskopi javor 15-21 prill

 • dashi

  Ndiheni pozitiv dhe i mençur. Kjo është superfuqia juaj këtë javë! Trajtoni problemet me durim dhe shikoni zgjidhjet. Që herët, një shoqe ju jep një dorë, duke ju ndihmuar të pastroni ngarkesën tuaj të mbetur. Pronarët e bizneseve i thonë lamtumirë halleve me para. A ju streson një projekt i madh? Frymoni lehtë, pasi financimi i saj mund të sigurohet deri në fund të javës. Të punësuarit, puna ekipore rrit rezultatet tuaja.

 • demi

  Përtacia mund të sjellë fatin tuaj të mirë këtë javë. Punëkërkues, mundësitë janë atje, kapini ato! Ata që janë të punësuar, shtrëngojuni, ngarkesa e punës është e rëndë. Në mesjavë, shikoni shëndetin dhe shpenzimet tuaja, dhe shmangni shpenzimet e panevojshme. Stresi i parave dhe e ardhmja e fëmijëve, mund t’ju shqetësojnë. Për mosmarrëveshjet pronësore, kërkoni këshilla nga një i moshuar. Duajeni jetën me gunga, kini parasysh ndjenjat e partnerit tuaj.

 • binjaket

  Projektet e bllokuara fluturojnë këtë javë. Të moshuarit japin një dorë dhe problemet në vendin e punës zhduken. Që herët, udhëtimet e biznesit (të shkurta ose të gjata) sjellin gëzim dhe fitim. Miqtë dhe mbështetësit ju brohorasin. Shikoni shëndetin tuaj – një dhimbje e vjetër mund të ndizet. Jeta martesore? Ëmbëlsi e pastër. Zogj të dashuruar, përgatituni për përqafime më të afërta dhe kohë cilësore.

 • gafore

  Planifikimi është superfuqia juaj këtë javë, Gaforre! Jo, duke e përkrahur atë – përkushtimi dhe fokusi në punë janë thelbësore. Karriera e madhe apo vendime biznesi? Mbështetuni te mentorët dhe shmangni goditjet emocionale. Fundi i javës sjell ribashkime të ëmbla. Çiftet e dashuruar, shijoni kohë cilësore, edhe me grindje lozonjare. Jeta martesore është e ëmbël, por shikoni shëndetin e partnerit tuaj. Punëkërkues dhe studentë, mos u stresoni për të ardhmen, vazhdoni të ecni përpara.

 • luani

  Shëndeti dhe marrëdhëniet kanë nevojë për vëmendjen tuaj këtë javë. Sëmundjet e vjetra mund të kthehen, ndaj dëgjoni trupin tuaj. Kini kujdes nga rivalët e zyrës, besojini shpirtit tuaj, jo thashethemeve. Ngarkesa e punës është e rëndë, por zgjidhjet shkëlqejnë deri në fund të javës. Po afrohet një udhëtim i papritur, bëhuni të zgjuar dhe jepni përparësi shëndetit. Studentë, fokusohuni! Dashuria e jetës është e ndërlikuar, ecni me kujdes. Qëndroni vigjilent dhe lundroni këtë javë me mençuri.

 • virgjeresha

  Sipërmarrje të reja në pritje, Virgjëreshë. Mos u shqetësoni, pengesat kthehen në gurë hapash! Lërini zhgënjimet prapa, pasi ditë të ndritshme afrohen. Teksa java arrin në fund, mbështetja e një shoku ndez zjarrin tuaj. Puna fillon dhe ylli juaj social ngrihet. Juristë, bankierë dhe konsulentë, kjo javë është e juaja për të shkëlqyer! Zogjtë e Dashurisë presin një lajm të ëmbël. Dhe, prindër të Virgjëreshës, përgatituni për lajmet e lumtura për fëmijë.

 • peshore

  Mos lejoni që pengesat t’ju zbehin shkëlqimin. Përqendrohuni në qëllimet tuaja, suksesi ju pret! Megjithatë, kini kujdes. Për punëkërkues, shfaqen mundësi! Bizneset në veshje dhe kozmetikë? Koha e bumit! Vendimet për investime? Së pari konsultohuni me ekspertët. Fundi i javës kërkon ngutje shtesë për një projekt të veçantë. Studentë, rifokusohuni! Jeta bashkëshortore bëhet më e ëmbël. Pra, kanalizoni optimistin tuaj të brendshëm dhe pushtoni këtë javë.