Horoskopi i javës 26 maj – 1 qershor

 • dashi

  Jeni të mbingarkuar pothuajse në çdo mënyrë. Çelësi për të shfrytëzuar gjithë këtë energji të fuqishme është të përqendroheni në qëllimet më të rëndësishme personale ose profesionale që dëshironi të arrini, më pas të vendosni për t’i përmbushur ato. Projektet, veprimet dhe qëllimet që do të filloni tani do të mbushen me forcë dhe ka të ngjarë të arrijnë një përfundim të suksesshëm. Ju gjithashtu po rrezatoni magnetizëm seksual edhe më shumë se zakonisht, kështu që merrni kontrollin dhe joshni romancën tek ju. Nëse ndiheni pak të trazuar si të çmendur ose agresiv, përfshihuni në aktivitete fizike.

 • demi

  Ju mund të ndiheni pak më të tensionuar dhe të shqetësuar – ose ndoshta, mund të jeni duke punuar për të trajtuar çështjet e shëndetit mendor ose për të gjetur mbyllje nga e kaluara. Nëse bëni më të mirën për ta kapërcyer këtë, mund të gjeni ditë më të mira përpara. Përdoreni këtë energji për t’u investuar thellë për të punuar në projekte në vetmi ose në prapaskenë. Planet që po zhvilloni tani mund të dalin në dritë në qershor ose korrik, ndaj shfrytëzojeni këtë kohë me mençuri.

 • binjaket

  Aktualisht jeni në një periudhë socializimi, duke zgjeruar rrjetin tuaj dhe ka të ngjarë të angazhoheni me komunitetet. Ju mund të gjeni se ju kënaqeni me atë që jeta ka për të ofruar përmes lidhjeve tuaja me njerëzit, duke ju bërë përfundimisht të lulëzoni, të mësoni dhe të rriteni si rezultat. Ju gjithashtu mund të jeni në ndjekje të zjarrtë të shpresave, ëndrrave ose qëllimeve shumë domethënëse. Duke punuar me një ekip, ka të ngjarë të arrini të paktën një të madh së shpejti. Mbani sytë nga çmimi dhe punoni me shpejtësi!

 • gafore

  Jeni në një nga periudhat më të mira në një cikël dyvjeçar për të ecur shpejt në shkallët profesionale dhe për të realizuar ambiciet tuaja. Nisni projekte, figura të autoriteteve gjyqësore, arrini për njohje publike, synoni një promovim ose kërkoni një punë më të mirë. Nëse përqendroheni dhe përdorni energjinë që është në favorin tuaj tani, mund të krijoni një prirje dyvjeçare suksesi, lavdie dhe fitoreje. Shkoni tani dhe mos u kënaqni me më pak!

 • luani

  Gjithçka që dëshironi është të ngriheni lart mbi të gjithë të tjerët. Ju keni uri për rritje personale dhe profesionale dhe dëshironi të jeni të pakufizuar. Pjesa më e mirë për këtë? Sa më shumë të kërkoni ta tundni atë, të provoni gjëra të reja dhe të futeni në horizonte të reja – fizikisht, mendërisht, shpirtërisht dhe më gjerë – aq më shumë do të rriteni dhe aq më shpejt do të ndodhë në dy vitet e ardhshme. Mos u ulni në hije dhe mos u bëni të vetëkënaqur. Jeta ka të bëjë me veprimin, të jesh i sigurt dhe t’i tregosh botës se je i patrembur!

 • virgjeresha

  Nëse jeni në një marrëdhënie të lumtur, mund të përjetoni më shumë pasion, seksualitet, afërsi dhe punë ekipore. Nëse jeni beqar ose keni një lidhje jo të shëndetshme, mund të jeni duke lëpirë plagët tuaja rreth besimit, cenueshmërisë, nevojave ose traumave të marrëdhënieve të kaluara. Ju mund të ndiheni pak të mërzitur dhe pak më të vetmuar. Gjëja më e mirë për të bërë është të gërmoni thellë brenda për të kuptuar nevojat tuaja të vërteta, në mënyrë që të gjeni më shumë lidhje pasuruese dhe intime.

 • peshore

  Gjëja më e mirë për të bërë tani? Punoni me një tjetër të rëndësishëm dhe përqafoni punën ekipore. Nisja e vetme në këtë kohë do ta bëjë të ndihet sikur po hasni pengesa në çdo hap – por duke gjetur partnerin e duhur personal ose profesional, do të ecni me shpejtësi drejt lumturisë dhe qëllimeve tuaja. Gjithashtu, jini të vetëdijshëm për tensionin që fryn prapa skenave në një marrëdhënie ose me një konkurrent. Mund të jetë duke ju rrahur nervat, ndaj përpiquni të gjeni zgjidhje paqësore.