Horoskopi i javës 22 – 28 prill

 • dashi

  Ka dashuri dhe kreativitet në jetën tuaj këtë javë, falë Venusit që kalon në zonën tuaj me fillimin e javës. Në punë, duhet të duash më shumë punën tënde, të gjesh një punë që e do ose të punosh me një partner biznesi ose partner të mundshëm romantik, janë vetëm disa nga opsionet që ofrohen nga kozmosi tani. Një Hënë e Plotë në mesjavë lë të kuptohet për marrjen e një vendimi rreth romancës ose me një projekt krijues, pasi diçka që keni filluar gjashtë muaj më parë, mund të realizohet tani. Paratë bëhen paksa të egra me planetin e çuditshëm të Uranit që del nga retrograda, prandaj përgatituni për ndryshime dhe luhatje në financat tuaja. Ju jeni një forcë për ndryshim në punë më vonë gjatë javës kur Mërkuri dhe sundimtari juaj Marsi, përqafohen për t’ju ndihmuar të rritni imazhin tuaj dhe të dëgjoni dhe zbatoni idetë tuaja. Tregoni se jeni gati të merreni seriozisht me karrierën tuaj kur Venusi të takohet me Saturnin më vonë gjatë javës, thjesht sigurohuni që të doni përgjegjësinë pasi kjo ka të ngjarë të jetë një koncert afatgjatë, jo një opsion fluturues për natë. ‘Dashuria e karrierës’ vazhdon me mënyra të çmendura për të fituar para që mund të rezultojnë çuditërisht mirë pasi Mërkuri, Urani, Venusi simpatik dhe Jupiteri me fat, ju shtyjnë të merrni një rrezik të llogaritur rreth punës tuaj dhe njerëzve që punojnë me ju.

   

 • demi

  Dëshira për të bërë diçka që të ushqen shqisat, shpirtin dhe në mënyrë ideale llogarinë tuaj bankare, mbërrin këtë javë me sundimtaren tuaj Venusi në zonën tuaj të udhëtimit, mediave, botimeve, drejtësisë, edukimit dhe gjendjes shpirtërore. Planeti Mërkuri dhe planeti shtytës Marsi, i bashkohen festës më vonë gjatë javës për t’ju nxitur të veproni sipas ideve, jo vetëm të ëndërroni për to dhe Urani i çuditshëm në shenjën tuaj po largohet nga retrogradi tani, kështu që ju jeni “jashtë zinxhirit”, dhe vrapimi i lirë për të marrë vendime të frymëzuara ose të çmendura, por freskuese. Një Hënë e Plotë në zonën tuaj të shtëpisë sugjeron që ndërsa të pushoni në një krevat fëmijësh komod mund të tingëllojë hyjnore, është koha për të dalë nga ajo brazdë dhe për t’i bërë gjërat të ndodhin. Ndërsa Venusi lidhet me Saturnin e ndjeshëm më vonë gjatë javës, kozmosi po ju ndihmon të shfrytëzoni ambicien dhe imagjinatën me idealizëm, një kombinim dinakë që mund të rezultojë në rezultate afatgjata dhe miq për jetën. Mërkuri dhe Venusi lidhen me Uranin dhe Jupiterin me fat në shenjën tuaj në fund të javës, kur vendosmëria dhe pak fat, mund t’ju shtyjnë drejt stilit të jetesës së ëndrrave tuaja.

 • binjaket

  Afërdita kalon në një zonë më të thellë, më të errët, më sensuale për ju këtë javë, për të qëndruar atje deri në mes të shkurtit. Kjo ju çon në fusha të lidhura me angazhimin, sekretet, privatësinë dhe fuqinë. Një Hënë e Plotë lë të kuptohet për një kontratë, një kurs ose një stil komunikimi që po përfundon. Nuk ka më lojë, është koha për t’u bërë serioz. Ju mund të ndiheni të prirur për të detyruar një marrëveshje, me sundimtarin tuaj Mërkuri, që do të lidhet me Marsin e zjarrtë më vonë gjatë javës. Kjo mund të ndikojë në një situatë personale ose, me Venusin dhe Saturnin gjithashtu të lidhur, mund të lidhet me krijimin e një themeli më të fortë financiar në situatën tuaj të karrierës. Me planetin e çrregullt Uran që po largohet nga retrograde në zonën tuaj të emocioneve, mendimeve dhe kujtimeve, intuita juaj është kthyer në rrugën e duhur dhe është akorduar në një nivel jashtëzakonisht të saktë. Ju mund të jeni përpara kur bëhet fjalë për ide inovative, veçanërisht rreth mënyrave të zgjuara me paratë, kur Mërkuri lidhet me Uranin rrafshnaltë më vonë gjatë javës. Një kombinim Venus-plus-Jupiter sugjeron arsye të mira për t’u ndjerë optimist për investimet, qoftë me një portofol financiar ose duke investuar kohë dhe para te dikë që shpresoni ta keni si plus të përhershëm në jetën tuaj.

 • gafore

  Marrëdhëniet vazhdojnë të jenë një temë e madhe në jetën tuaj këtë javë dhe gjërat po duken mirë me Venusin, planetin e dashurisë dhe parave, duke lëvizur në zonën tuaj të partneritetit deri në mes të shkurtit. Nëse përkushtimi i plotë është ajo që po mendoni dhe ka dikë të veçantë në foto, shfrytëzoni forcën e Mërkurit bindës që përqafon Marsin pasionant për të shprehur mendimin tuaj. Ndërsa Afërdita lidhet me Saturnin serioz, tani ekziston mundësia për një ndërlidhje afatgjatë, kështu që mendoni gjatë dhe mirë përpara se t’i thoni “po” veshjes ose ndonjë oferte tjetër të madhe që ju vjen këtë javë. Miqësitë, shpresat dhe ëndrrat tuaja, mund të sjellin disa surpriza nëse gjërat kanë qenë më të qeta dhe më të relaksuara kohët e fundit, ndërsa planeti i parregullt Urani ishte retrogradë. Urani tani po ecën përsëri përpara, kështu që jeta bëhet emocionuese, por shumë më pak e parashikueshme. Nuk është koha për të qenë një shkop në baltë ose për t’u vendosur në mënyrat dhe rutinat tuaja të vjetra. Një mik mund të ndikojë në një partneritet në mënyrë që ajo që del nga aleanca mes Venusit dhe Jupiterit në fund të javës, të jetë një pushim me fat rreth dashurisë, miqësisë dhe ambicieve tuaja. Me një Hënë të Plotë në zonën tuaj financiare, nuk ka të bëjë vetëm me paratë: ato rreze qiellore po hedhin dritë mbi atë që është më e rëndësishme dhe më e vlefshme në jetën tuaj tani.

 • luani

  Shëndeti dhe puna, janë temat kozmike për ju këtë javë, me Venusin që ju ndihmon drejt rritjes së bukurisë përmes kujdesit ndaj vetes, së bashku me dëshirën për të marrë më shumë vëmendje me anët më pak magjepsëse të punës tuaj dhe për të mësuar t’i doni ato. Ndërsa, Mërkuri takohet me Marsin këtë javë, ju do të jeni shumë të zëshëm dhe një motivues i madh për të tjerët. Nëse një situatë në punë duket e vështirë ose e bllokuar, ju jeni ai që ka më shumë gjasa t’i ktheni gjërat përsëri. Me Venusin dhe Saturnin në përzierje, mund të gjeni një ngutje anësore që rrit të ardhurat tuaja dhe kjo mund të bëhet një pjesë afatgjatë e jetës suaj. Përndryshe, një dashuri serioze ose partner biznesi mund të vijë nën këtë ndikim. Falë Hënës së Plotë në shenjën tuaj që lë të kuptohet një ndjenjë e përfundimit, puna për veten sigurisht që duket se ka shtuar potencialin tani. Planeti i mprehtë Urani tani jashtë retrogradit mund t’ju nxisë gjithashtu që të kërkoni mundësi të reja dhe madje të pamundura për karrierë, veçanërisht në lidhje me super-lidhësin Mërkuri për të sjellë opsione ndoshta qesharake, por në fund të fundit të realizueshme. Me Jupiterin në zonën tuaj të karrierës duke u lidhur me Venusin, disa mendime të arsyeshme dhe pak fat mund të rrisin karrierën tuaj dhe të mbushin arkat financiare këtë javë.

 • virgjeresha

  Kozmosi do t’i japë një shtysë jetës tuaj të dashurisë këtë javë, ndërsa Venusi kalon në zonën tuaj të romancës dhe krijimtarisë. Këto janë fusha që ju i merrni seriozisht, kështu që jeni në të për të fituar. Ju ndihmoheni nga një Hënë e Plotë që ju pastron mendjen nga “nuk mundem” plus një kombinim i sundimtarit tuaj Mërkurit dhe Marsit të zjarrtë duke shtuar pasion dhe bindje në gjithçka që bëni në sferat e përpjekjeve romantike dhe artistike këtë javë. Ndërsa tema kryesore tani është të qëndrosh në kurs, falë Afërditës që përafrohet me Saturnin serioz në zonën tënde të partneritetit, ka një aluzion rebelimi dhe nevojë për të provuar gjëra të reja dhe më të guximshme me planetin e çuditshëm Uran jashtë retrogradit dhe frymëzues dhe informues romantik tuaj. dhe zgjedhjet kreative. Hidheni Jupiterin në këtë koleksion kozmik në fund të javës dhe dashuria dhe paratë plus mundësitë për të zgjeruar botën tuaj dhe vetëvlerësimin tuaj ka të ngjarë të ju drejtojnë në një mënyrë të madhe.

 • peshore

  Shtëpia është vendi ku është zemra juaj këtë javë. Edhe pse kjo mund të tingëllojë si klishe, me sundimtarin tuaj Venus që rrëshqet në zonën tuaj të shtëpisë, familjes, stilit të jetesës dhe trashëgimisë, tani është vendi ku duhet të keni të gjitha gjërat që lidhen me dashurinë, paratë dhe planet afatgjata. Gjërat mund të nxehen rreth mesjavës kur Mërkuri dhe Marsi takohen për të vënë në qendër të vëmendjes axhendën tuaj (ose të dikujt tjetër). Miqësitë mund të ndjehen intensive edhe tani dhe mundësia e sjelljes së plotë të divave është e lartë, me një Hënë të Plotë që rrit emocionet dhe ju shtyn ose të festoni ose të përfundoni potencialisht një bashkëpunim ose një ambicie personale. Kjo gjithashtu mund të lidhet me rutinat e punës dhe të mirëqenies, por në një mënyrë të mirë, me Venusin dhe Saturnin e ndjeshëm që janë në linjë për të sugjeruar kthimin e hapësirës suaj të jetesës në një mjedis të lidhur me punën. Trajtimet e bukurisë në shtëpi ose terapitë alternative mund të notojnë në atë varkë kozmike. Çfarëdo që të nisni tani do të jetë me ju për një kohë të gjatë, kështu që bëni zgjedhjet tuaja me mençuri. Ndërkohë, planeti përçarës Urani do të tronditë kafaze në zonën tuaj të sensualitetit, privatësisë dhe angazhimit. Urani është jashtë retrogradit tani, kështu që çdo gjë mund të ndodhë me këtë planet nervoz, elektrik që nxit gjithçka të re dhe të egër. Bisedat rreth financimit të lidhur me karrierën tuaj ka të ngjarë kur Mërkuri të takohet gjithashtu me Uranin, me Jupiterin që lidhet me Venusin më vonë gjatë javës për të përhapur gëzim, dashuri dhe një ndjenjë rreziku dhe aventuriere.