Sport Shqiptar

Hajvalia kampione e Kosovës

Skuadra e Hajvalisë e ka fituar titullin kampion tek futbolli i femrave. Në ndeshjen përcaktuese, Hajvalia e mposhti skuadrën e Mitrovicës, me rezultatin 3-1.

Pas kësaj fitoreje EP Hajvalia pozicionohet në vendin e parë me 59 pikë, tri më shumë se Mitrovica.

Kujtojmë që kjo ndeshje është zhvilluar në Drenas në stadiumin e “Feronikelit” nën sistemin VAR dhe gjykuar nga trajneri me stemë të FIFA-s, Genc Nuza.

Vetëm para pak ditësh, KFF Mitrovica e fitoi Kupën e Kosovës, pikërisht në finale ndaj Hajvalisë.

Të dy skuadrat e përfundojnë edicionin me nga një trofe.

/Shqip.com