Sport Shqiptar

Gjyqtarët kosovar ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Genc Nuza

Ndeshja mes Dinamo Zagrebit dhe Valur nga Islanda do të jetë përballja e raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve, shkruan Shqip.com.

Në këtë ndeshje drejtësinë do ta ndajnë katër kosovar në krye me Genc Nuzën.

Nuza do të asistohet nga Fatlum Berisha, Bujar Selimaj dhe gjyqtari i katërt Dardan Çaka.

Kjo do të jetë hera e parë që gjyqtarët nga Kosova do të ndajnë drejtësinë në një ndeshje të vlefshme për Ligën e Kampionëve.

Katërshja e gjyqtarëve kosovar, do të vëzhgohen nga slloveni, Darko Ceferini, i cili edhe më parë në garat evropiane ka vëzhguar nga afër gjyqtarët kosovar./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.75
Sot : 27/09/2022