Lajme

Berisha refuzon sërish GJKKO-në, në gjykatë shkojnë vetëm avokatët e ish-kryeministrit

Kanë mbërritur në Gjykatën e Posaçme për Korrupsionin dhe Krim të Organizuarar, avokatët e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në Apelin e GJKKO-së zhvillohet sot seanca për ish-kryeministrin dhe dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi për çështjen “Partizani”.

Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezi kanë ankimuar vendimin e GJKKO-së që la në fuqi masat e sigurisë ndaj tyre për çështjen Partizani.

Seanca do të zhvillohet në datën 20 nëntor në orën 09:00 dhe trupi gjykues do të përbëhet nga gjyqtarja Iliriana Olldashi.

Ndaj ish-kryeministrit është dhënë masa detyrim paraqitje dhe iu është bllokuar pasaporta. Ndërsa Jamarbër Malltezi ndodhet në qeli nën masën “arrest me burg”.

/Shqip.com