Lajme Botë

Arrestohen mbi 100 rusë, protestuan kundër thirrjes së Putinit për mobilizim ushtarak

Protesta në Rusi

Më shumë se 109 persona u arrestuan në Rusi në protestat kundër urdhërit për mobilizim ushtarak.

Protesta nisi disa orë pasi presidenti rus, Vladimir Putin urdhëroi draftin e parë ushtarak të Rusisë që nga Lufta e Dytë Botërore.

Grupi i pavarur i monitorimit të protestës OVD-Info tha se ishte në dijeni të ndalimeve në të paktën 15 qytete të ndryshme, raporton Reuters.

Lexo edhe:
Putini thërret rezërvistët t’i bashkohen luftës në Ukrainë
Protesta në Rusi

Aktualisht në Rusi, tubimet konsiderohen të paligjshme dhe janë të ndaluara./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022