Sport Ndërkombëtar

Zyrtare: Futbollisti i Anglisë largohet nga Kombëtarja në Katar për arsye personale

Futbollisti i Kombëtares së Anglisë, Ben White është kthyer në shtëpi nga Kupa e Botës për arsye personale.

White nuk pritet të kthehet në Kombëtaren e Anglisë për pjesën e mbetur të turneut të këtij dimri në Katar.

Në një deklaratë në faqen zyrtare të Anglisë konfirmohet largimin i mbrojtësit të Arsenalit nga skuadra e Anglisë në Kupën e Botës.

“Ben White është larguar nga baza stërvitore e Anglisë në Al Wakrah dhe është kthyer në shtëpi për arsye personale”, shkruhet në njoftimin e Kombëtares së Anglisë.

“Mbrojtësi i Arsenalit nuk pritet të kthehet në skuadër për pjesën e mbetur të turneut. Ne kërkojmë që privatësia e lojtarit të respektohet në këtë moment”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare.

/Shqip.com