Art Jetese

VIDEO/ Saranda prezanton potencialet turistike në panairin e Prishtinës

Potencialet turistike të bashkisë Sarandë, po prezantohen në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit, Kosova 2024, që po mbahet në Prishtinë nga data 12-13 prill.

Bashkia Sarandë ndau në rrjete sociale pamje nga salloni i ekspozimit në këtë panair, ku shihen krahas fletëpalosjeve dhe produktet tipike të zonës, që prezantojnë një ofertë të pasur turistike që ofron qyteti i bukur bregdetar .

“Saranda All in One” në Prishtinë për të prezantuar potencialin dhe ofertën turistike 2024″, shkroi bashkia Sarandë.

Saranda është një ndër destinacionet më të bukura të Rivierës shqiptare, që vitet e fundit po kryeson me një numër gjithnjë e në rritje të fluksit të vizitorëve dhe turistëve vendas dhe të huaj.

Në fokus të ekspozimit në këtë Panair, është pikërisht promovimi i destinacioneve më të bukura dhe turistike, që ofron ky qytet si dhe shërbimet apo aktivitetet e veçanta që zhvillohen aty gjatë sezonit veror, që vijnë si një përvojë unike dhe e vlefshme për të gjithë ata që zgjedhin të vizitojnë stendën e bashkisë Sarandë në panair.

I përkufizuar si “Qyteti i bardhë”, Saranda është e rrethuar nga kodra dhe përballë saj ndodhet ishulli grek i Korfuzit. Përveç diellit e plazhit, Saranda njihet dhe për historinë dhe kulturën e saj: e magjishme është kalaja e Lëkurësit, ndërsa Parku Arkeologjik i Butrintit kuriozon turistët e shumtë me historinë e tij mijëravjeçare.

/Shqip.com