Lajme

Vetaksident tragjik në Podujevë, vdesin dy persona

Dy persona kanë vdekur dhe një tjetër ka mbetur i lënduar rëndë pas një vetaksidenti të ndodhur sot rreth orës 20:30 në rrugën që lidh fshatin Sfeqël dhe Shajkovc në Podujevë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

Siç bëhet me dije, dy viktimat janë të datëlindjeve 1981 dhe 1995.

Mediat lokale të Podujevës ndërkohë kanë publikuar edhe fotografinë nga vendi i aksidentit.

/Shqip.com