Sport Ndërkombëtar

Tunizia i bën ballë Danimarkës në pjesën e parë  

Danimarka dhe Tunizia e kanë nisur rrugëtimin e tyre në Kampionatin Botëror me përballjen që po luhet në kuadër të Grupit D, shkruan Shqip.com.

Ndeshja ka filluar në ora 14:00, do të zhvillohet në stadiumin “Education City Stadium”.

Danezët futen në këtë takim si favoritë në letër, por që nuk do ta kenë aspak të lehtë.

Në anën tjetër, Tunizia synon të shkaktojë befasi.

/Shqip.com