Sport Shqiptar

Trepça e nis sezonin me fitore

KB Trepça

KB Trepça e ka nisur me fitore – sezonin e ri në Superligë.

Mitrovicasit kanë triumfuar ndaj Ponte Prizrenit – me rezultat të thellë 89-61.

Skuadra e udhëhequr nga Lyubomir Minchev – ishte superiore që nga fillimi dhe në fund i arkëtoi pikët e plota.

KB Trepça – foto nga sezoni i kaluar

Basketbollisti më i dalluar në parket te vendasit ishte Andrew Gordon me 17 pikë e shtatë kërcime.

Teksa, Erjon Kastrati dhe Drilon Hajrizi shënuan nga 14-të pikë.

Bë anën tjetër, te mysafirët – paraqitje të mirë pati Meriton Ismajli – që regjistroi 15 pikë dhee pesë kërcime./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022