Lajme Botë

Tragjike / 24-vjeçari vret 3 persona në SHBA

Një i ri i akuzuar për vrasjen e tre personave gjatë një ngjarje të dhunshme në Falls Township, Pennsylvania, mëngjesin e së shtunës, tani besohet se po mbron veten brenda një shtëpie në Trenton me pengje.

Gjithçka filloi në Viewpoint Lane në Falls Township rreth orës 9 të mëngjesit, kur policia e Falls Township iu përgjigj raporteve për të shtënat.

Atje, policia thotë se Andre Gordon, 26 vjeç, qëlloi për vdekje dy persona dhe iku me një automjet të vjedhur. Më pas ai shkoi me makinë në një shtëpi në Edgewood Lane, gjithashtu në Falls Township, ku policia thotë se ai qëlloi për vdekje një person të tretë rreth orës 9:15 të mëngjesit.

Pasi u largua nga ajo vendndodhje, policia thotë se ai goditi me armë një shofer jashtë Dollar General në Bristol Pike në Morrisville. Ai iku nga vendngjarja me Honda CRV gri të errët.

Pak kohë më vonë, autoritetet konfirmuan se Honda u gjet në Trenton dhe se ekipet e SWAT po mblidheshin në një shtëpi aty pranë për të kërkuar Gordon.

Policia thotë se Gordon që atëherë e ka vendosur veten brenda një shtëpie në bllokun 100 të Miller Street në Trenton. Autoritetet thonë se kanë marrë informacion se Gordon mund të ketë marrë peng shumë njerëz.

/Shqip.com