Sport Ndërkombëtar

Toni Kroos pensionohet nga Kombëtarja Gjermane

Ndeshja e fundit e Kroos me Gjermaninë

Pas eleminimit në EURO 2020 nga Anglia, Toni Kroos ka vendosur të penzionohet nga Kombëtarja Gjermane, shkruan Shqip.com.

“Duka të fokusohem në qëllimet e mija me Real Madridin”, ishte shprehur mesfushori pas marrjes së vendimit.

Kroos debutimin me kombëtaren gjermane e bëri në vitin 2010, dhe deri atëherë ka zhvilluar 106 paraqitje, ku ka shënuar 17 gola.

Gjatë kësaj periudhe me kombëtaren, ai ka arritur të fitoj Kupën e Botës në vitin 2014./Shqip.com