Kulturë Kino

Tom Hardy konfirmon se ka filluar shkrimi i skenarit për “Venom 3”

Aktori i njohur Tom Hardy ka konfirmuar se skenari për  “Venom 3”  ka filluar të shkruhet zyrtarisht.

Aktori do të ripërsërit rolin e tij si Eddie Brock- Venom në filmin e tretë në ekskluzivitetin e Marvel.

Hardy konfirmoi se shkrimi kishte filluar javën e kaluar, pasi ndau një foto të faqes së parë të skenarit në llogarinë e tij në Instagram .

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

A post shared by Tom Hardy (@tomhardy)

Skenaristja e kishte quajtur Hardy-n “absolutisht 100 për qind të përkushtuar” kur diskutonte për kredinë e tij të ardhshme të shkrimit.

Duke përshkruar dashurinë e aktorit për personazhin, Marcel vazhdoi: “Ai është i martuar me Venom. Ai e do këtë personazh. Ai është shumë i përfshirë në atë që ai mendon se duhet të ndodhë.”

Ndërkohë,  regjisori i Venom: Let There Be Carnage , Andy Serkis, së fundmi tha se do të ishte i gatshëm të drejtonte një film tjetër.

“Dua të them, po, sigurisht,” tha Serkis kur u pyet nëse do të kthehej për një vazhdim. “Është një botë kaq e mrekullueshme për të luajtur. Dhe jam i sigurt se do të ketë, jam i sigurt se do të ketë.

Filmi i parë “Venom” u lansua në vitin 2018.