Sport Ndërkombëtar

Spanjë – Kosta Rikë, publikohen formacionet zyrtare

Spanja dhe Kosta Rika do të përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

Formacionet zyrtare:

Spanja: Unai; Azpilicueta, Rodri, Laporte, Alba, Busquets, Gavi, Pedri; Ferran, Asensio, Olmo.

Kosta Rika: Navas, Oviedo, Calvo, Waston, Duarte, Fuller, Bennette, Tejeda, Borges, Campbell, Contreras. 

/Shqip.com