Sport Ndërkombëtar

Spanja e përfundon pjesën e parë me epërsi të thellë ndaj Kosta Rikës

Spanja dhe Kosta Rika po përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror, shkruan Shqip.com.

Spanja e ka mbyllur pjesën e parë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Olmo, Asensio dhe Torres kanë shënuar për spanjollët në pjesën e parë.

Ndeshja filluar në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

/Shqip.com