Lajme

Sot është ditëlindja e tij, zonja e parë pasqyron personalitetin e Zelenskyt

Volodymyr Zelensky është “i njëjti person që ishte 17 vjeç”, shkroi gruaja e tij në një mesazh për ditëlindjen e tij këtë mëngjes.

Zonja e parë, Olena Zelensky ka postuar një imazh të çiftit duke buzëqeshur, duke shtuar se e vetmja gjë që ka ndryshuar tek ai është se ai ka më pak arsye për të qenë i lumtur.

Presidenti sot mbushi 45 vjeç.

“Uroj që të keni më shumë arsye për të buzëqeshur dhe ju e dini se çfarë duhet.

Je mjaft kokëfortë, por kryesorja është të kesh shëndet të mjaftueshëm.

Pra, të lutem, ji i shëndetshëm! Unë dua të buzëqesh përgjithmonë pranë teje. Më jep këtë mundësi!”, ka shkruar Olena Zelensky.

/Shqip.com