Lajme Botë

Si e ndryshuan trurin e Putinit dekadat në pushtet

Presidenti rus, Vladimir Putin.
Presidenti rus, Vladimir Putin.

Presidenti rus, Vladimir Putin, pritet ta zgjasë sundimin e tij prej dekadash në Rusi, në zgjedhjet e 15-17 marsit në vend.

Mandati i ri gjashtëvjeçar do të ishte i pesti i Putinit në pushtet, që do ta mbante atë në Kremlin deri më 2030.

Psikiatër të njohur tregojnë se si pushteti i tepërt mund të ndikojë në funksionimin e trurit dhe se çfarë zbulon për mendjen dhe tiparet e figurave autoritare impulsi për kontroll total.

/Shqip.com