Lajme

Shqipëria nis ushtrinë për në Kosovë (Video)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se në ndihmë të qytetarëve të Kosovës, të cilët po përballen me probleme të shumta, shkaku i vërshimeve, janë nisur forcat ushtarake.

“Trupat dhe mjetet tona të Forcave të Armatosura, për të mbështetur banorët e disa prej komunave në Kosovë, të cilat janë prekur shumë rëndë nga përmbytjet, si pasojë e reshjeve të jashtëzakonshme”, ka thënë Rama.

/Shqip.com