Sport Shqiptar

Shqipëria ndeshet sot me Poloninë

Kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024”, vazhdojnë, ku përveç Shqipëri-Poloni, luhen edhe 8 sfida të tjera interesante.

Në Grupin E ku ndodhet edhe Kombëtarja jonë, luhet Ishujt Faroe-Moldavi.

Dueli i parë mes këtyre dy skuadrave përfundoi në barazim 1-1, teksa moldavët shpresojnë se mund të shkruajnë historinë për t’u kualifikuar në finalet e një kampionati Europian pas përmbysjes që i bënë Polonisë.

Një tjetër duel interesant është ai mes Irlandës dhe Holandës në Grupin B, me “Tulipanët” që kërkojnë fitoren e radhës për t’u afruar akoma dhe më shumë me kualifikimin, teksa në këtë grup luhet edhe Greqi-Gjibraltar.

Ndeshjet e parapara për sot:

GRUPI B

Greqi – Gjibraltar 20:45

Irlandë – Holandë 20:45

GRUPI E

Ishujt Faroe – Moldavi 18:00

Shqipëri – Poloni 20:45

GRUPI G

Mali i Zi – Bullgari 18:00

Lituabi – Serbi 20:45

GRUPI H

Kazakistan – Irlandë e Veriut 15:00

Finland – Danimarkë 18:00

San Marino – Slloveni 20:45

/Shqip.com