Sport Ndërkombëtar

Ronaldo shkruan histori në Kampionati Botërore

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka shkruar histori me golin e së enjtes ndaj Ganës.

Ronaldo është lojtari i parë që ka realizuar gola në pesë edicione të Kupës së Botës.

Ai ka shënuar në vitin 2006, në vitin 2010, pastaj 2014, 2018 dhe tani në vitin 2022.

Lionel Messi, Miroslav Klose, Pele e Uwe Seeler kanë shënuar në katër Kupa të ndryshme të Botës.

Ronaldo arrin në shifrën e 118 golave për Portugalinë.

/Shqip.com