Sport Ndërkombëtar

Ronaldo, futbollisti i parë që plotëson 1000 ndeshje pa humbje

Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë në historinë e futbollit që ka mbetur i pamposhtur në 1000 ndeshje të ligës së parë për klubin dhe kombëtaren e Portugalisë.

Siç raportohet nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS), sulmuesi i famshëm i Al Nasr ka 776 fitore dhe 224 barazime.

Ai arriti këtë moment historik në ndeshjen e tij të fundit për Al Nasr kundër Persepolis (2-0) më 19 shtator, për ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të Azisë.

Duke përfshirë 182 ndeshjet ku skuadrat e CR7 humbën, numri i përgjithshëm i ndeshjeve të tij në nivelin më të lartë tani është 1182.

/Shqip.com