Sport Ndërkombëtar

Rinovimi i kontratës, Salah nxjerrë kushtet

Luiz Diaz mund të jetë largimi i bujshëm i Liverpoolit në verë në rast se Mohamed Salah firmos një kontratë të re me klubin ishullor.

Drejtuesit e të kuqve po punojnë që të zgjatin kontratën e egjiptianit, që skadon në verën e vitit 2025.

32-vjeçari ishte pranë largimit në verën që shkoi pas një oferte të bujshme nga Arabia Saudite, por Liverpooli vendosi të mbante në ekip sulmuesin.

Dhe zgjedhja ka rezultuar e duhura, pasi Salah ka qenë një nga më të rëndësishmit me rendimentin e tij.

/Shqip.com