Lajme

Rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës vende-vende parashihen të sjellin shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius.

/Shqip.com