Sport Ndërkombëtar

Real Madrit gjenë pasuesin e Carlo Ancelottit

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti do të largohet në fund të këtij viti për të marrë drejtimin e kombëtares së Brazilit, për ta rikthyer Seleçaon në majën e botës.

Natyrisht, do të linte një boshllëk të madh në stolin merengues, por duket se drejtuesit e kanë gjetur zëvendësuesin.

Xabi Alonso është një nga trajnerët më të shquar në Evropë dhe Real Madrid po e vlerëson atë për të marrë trashëgiminë e Carlo Ancelottit pas lamtumirës së tij.

Te Bayer Leverkusen ai po ecën shumë mirë dhe kalimi në Madrid nuk mund të përjashtohet në fund të vitit sapo të bëhet e qartë nëse Ancelotti do të qëndrojë apo do të shkojë si trajner i Brazilit.

/Shqip.com