Sport Ndërkombëtar

Real Madridi rivalizon Juventusin për Pogban

Real Madridi po kërkojnë të nënshkruajnë me një tjetër super yll, me parametra zero.

Pas sigurimit të David Alaba verën e kaluar, Real Madridi është lidhur me Kylian Mbappe dhe Antonio Rudiger këtë verë, të cilët do të jenë agjenda të lirë në qershor.

Emri tjetër në atë listë mund të jetë Paul Pogba, shkruan Football Espana.

Paul Pogba

Kjo është sipas agjentit, Roberto de Fanti, përgjegjës për disa marrëveshje të mëdha në futbollin italian.

Në një rubrikë për Caught Offside, de Fanti u shpreh për të ardhmen e Pogbas në dritën e lidhjeve me Manchester Cityn .

“Një tjetër mesfushor që Pep Guardiola e ka vënë në sy kohët e fundit ka qenë Pogba, por nuk mendoj se kjo lëvizje do të ndodhë.”

Megjithatë, de Fanti ishte shumë më entuziast për idenë që Pogba të bënte një lëvizje në Mesdhe.

“Mendoj se do të ishte e drejtë të thuhet se Pogba do të preferonte një largim nga Anglia – larg vëmendjes dhe në një klub ku ai mund të fokusohet vetëm 100 për qind në futbollin e tij. Nuk do të habitesha nëse Carlo Ancelotti e merr atë në Real Madrid”.

Përveç avantazhit të dukshëm financiar të nënshkrimit të një agjenti të lirë, Pogba mund të jetë pjesë e përpjekjes për të rindërtuar mesfushën e Madridit përpara fazës së muzgut të treshes së tyre aktuale të yjeve.

Eduardo Camavinga dhe Fede Valverde janë tashmë në libra si pjesë e kësaj përpjekjeje, por Pogba do të përfaqësonte një profil më krijues për të shkuar përkrah tyre./Shqip.com