Sport Ndërkombëtar

Real Madrid vazhdon me fitore, goli i Muriqit nuk i mjafton Mallorcas

Real Madrid merr edhe fitoren e pestë në po aq ndeshje të zhvilluara këtë stinor, duke rimarr kryesimin e tabelës.

Vedat Muriqi dhe Mallorca u mposhtën me rezultat 4:1, në “Santiago Bernabeu”.

Muriqi e filloi shumë mirë, duke e pasur një mundësi në sekondat e parë të ndeshjes, por goditja e tij u bllokua.

Por, atë që nuk arriti ta bëjë në fillim të ndeshjes sulmuesi kosovar e arriti 30 minuta më vonë, ku me kok e qoi topin në rrjetë.

Epërsia e mysafirëve zgjati vetëm pak minuta, pasi pak para përfundimit të ndeshjes, Fede Valverde shënoi një super gol nga largësia.

Epërsinë e “Mbretërve” ia siguroi Vinicius JR, i cili u asistua nga Rodrygo.

Derisa, për golin e sigurisë u përkujdes Rodrygo, që gjeti rrjetën pakë minuta para fundit.

Në minutat shtesë ishte Rudiger, ai i cili e vulosi rezultatin përfundimtar.

Tani Reali kryeson La Ligan me 15 pikë, kurse Mallorca është e 13 me pesë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022