Sport Shqiptar

Real Madrid – Barcelona, gjysmëfinalja e Kupës së Spanjës

Pedri Gonzalez of FC Barcelona and Toni Kroos of Real Madrid in action during the spanish league, La Liga Santander, football match played between Real Madrid and FC Barcelona at Santiago Bernabeu stadium on October 16, 2022, in Madrid, Spain. Oscar J. Barroso / AFP7 / Europa Press (Foto de ARCHIVO) 16/10/2022 ONLY FOR USE IN SPAIN

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit.

Një tjetër El Clasico do t’u serohet tifozëve të futbollit, pas atij që u zhvillua në finalen e Superkupës së Spanjës.

Barcelona ia doli të triumfonte në atë takim, duke fituar edhe trofeun, ndërsa tani do të takohen në gjysmëfinale, me Real Madridin që synon të hakmerret.

Ndeshja e parë do të luhet më 1 mars në Santiago Bernabeu, derisa takimi i dytë luhet në “Camp Nou” më 5 prill.

Gjysmëfinalja tjetër është ajo në mes të Osasunas dhe Athletic Bilbaos, e që finalja do të jetë më e zbehtë për dallim nga kjo fazë.

Padyshim se çdokush do të shpresonte që Reali e Barca të takoheshin në finale, por që tani do e kenë fatin t’i shikojnë në gjysmëfinale.

/Shqip.com