Sport Ndërkombëtar

Reagimi i Ronaldos pasi humbi penalltinë

Christiano Ronaldo humbi 11-metërsh në minutën e 105-të në duelin ndaj Sllovenisë, teksa gjuajtja e tij u ndal nga portieri Oblak.

Gjithsesi për fatin e mirë të tij, ylli portugez arriti të festonte në fund, ku kombëtarja e tij triumfoi me 11-metërsha.

CR7-ta mori përsipër penalltinë e parë, teksa kësaj herë e kthehu në gol.

“Ndjeva trishtim, por në fund gëzim! Ky është futbolli. Kam përjetuar momente të pabesueshme dhe të pashpjegueshme, mund t’i kisha dhënë skuadrën time epërsinë, por nuk ia dola. Oblak bëri një pritje të jashtëzakonshme, nuk mendoj se penalltia ishte aq e keqe, por gjithsesi gabova. Unë u ndjeva i trishtuar, por gjëja më e rëndësishme është të shijojmë kalimin në raundin tjetër. Skuadra bëri një punë të jashtëzakonshme dhe luftoi shumë mirë: Sllovenia ishte e vendosur mirë dhe na vuri në vështirësi. Dhe më pas portieri ynë bëri tre pritje të mrekullueshme”, deklaroi Ronaldo pas ndeshjes.

/Shqip.com