Lajme

Rama mbledh Kryesinë e PS, në takim edhe drejtuesit e qarqeve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, njëherësh edhe kreu i PS ka mbledhur në selinë rozë Kryesinë e Partisë Socialiste.

Mësohet se në këtë takim po marrin pjesë edhe drejtuesit e qarqeve, ndërsa në fokus të diskutimeve është organizimi i partisë.

Mësohet se behet fjale per ceshtje organizative brenda partise, pasi ne veren e ketij viti do te kete zgjedhje te reja brenda partise per tu pergatitur per zgjedhjet parlamentare te vitit 2025.

Te pranishem ishin ministra si dhe drejtuesit e qarqeve.

/Shqip.com