Rozë

Pse u zhduk Romeo, ish-finalisti i BBVIP3 jep detaje

Romeo Veshaj ka thyer heshtjen duke u shfaqur për herë të parë në një intervistë, dy muaj pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 3.

Prezantuesi dhe aktori nga Vlora, ka folur për periudhën pas daljes nga shtëpia e famshme.

Finalisti i Big Brother u pyet gjithashtu se përse vendosi që të zhdukej pas programit.

“Kalova presion dhe m’u duk sikur po humbisja veten. M’u desh të kaloja kohë me familjen dhe Heidin”, u shpreh ai.

Për sa i përket sezonit të ri, ai nuk do të jetë moderator por aktor, në krah të Elvana Gjatës, në serialin “Tenxherja Kapakun”.

Romeo Veshaj: Aty brenda ishte pak vështirë, kalova katër muaj e gjysëm në një presion të madh. Mu desh të jetoja pak kohë me familjen dhe me Heidin jashtë kamerave. Mendova që të mos kaloj kohë me njeri tjetër veçse familjes. Më mungon televizioni, por sërish nuk ka shumë kohë që jam shkëputur.  

Ed Manushi: Ti hyre në BBV si një nga personazhët e rëndësishëm të Top Channel pasi ishte pjesë e familjes. Ti përveç vetes tënde përfaqësoje edhe televizionin?!

Romeo Veshaj: Jam munduar që të përfaqësoj denjësisht televizionin. Jam munduar të mos ofendoj dhe fyej njeriu. Të mos i bie kujt në qafë. E shijova si eksperiencë. Njoha super-vajzën që unë kam në krah. Nuk do të bëja asnjë gjë ndryshe në rrugën time në BBV. Unë ky jam. Ka pas momente kur i kam thënë vetes ‘pse hyra brenda’.

Ed Manushi: Ti vjen sezonin e ri ndryshe. Vjen me një serial “Tenxherja Kapakun”

Romeo Veshaj: Është një super produksion që është punuar me shumë dashuri, nga unë edhe Elvana.

/Shqip.com