Sport Shqiptar

Polonia me mungesë të rëndësishme ndaj Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë luan në fund të marsit me Poloninë
Kombëtarja e Shqipërisë luan në fund të marsit me Poloninë

Shqipëria do të luajë kundër Polonisë në ndeshjen e parë kualifikuese të Kampionatit Evropian.

Së fundmi është Berat Gjimshiti dhe Ardian Ismajli që do t’i mungojnë mbrojtës shqiptare.

Por edhe nga polakët do të ketë disa mungesa.

Goditja më e madhe erdhi dje nga Premierligë, teksa mbrojtësi i tyre më i mirë që luan te Southampton, Jan Bednarek u dëmtua dhe u konfirmua mungesa e tij me Shqipërinë.

/Shqip.com