Sport Ndërkombëtar

Pjanic drejt rikthimit në Serie A, i vetofrohet këtij klubi

Miralem Pjanic ka folur rreth marrëdhënies së tij me Koeman

Miralem Pjanic nuk është duke kaluar periudhë të mirë te Barcelona, transmeton Insajderi.

Aventura e mesfushorit në “Camp Nou” ka qenë zhgënjyese duke mos arritur të lërë gjurmë.

Katalanasit janë të gatshëm ta lejojnë të largohet si lojtar i lirë, pasi dëshirojnë të shpëtojnë nga paga e tij e lartë.

Së fundmi, raportohet se 31-vjeçari i është vetofruar ish-klubit të tij, Roma.

Miralem Pjanic gjatë kohës sa ishte te Roma

Menaxheri shqiptar i Pjanic, Fali Ramadani ka biseduar me drejtuesit e klubit italian duke ia ofruar shërbimet e tij.

Jose Mourinho po e vlerëson afrimin e lojtari edhe pse kërkesat e tij financiare janë të larta.

Boshnjaku po kërkon gjashtë milionë euro në sezon dhe 10 milionë euro në dorë në momentin që i bashkohet një skuadre si futbollist i lirë.

Pjanic u bashkua me Barcelonën në verën e vitit 2020 në një shkëmbim me brazilianin Arthur Melo i cili kaloi te Juventusi.