Sport Shqiptar

Pavle Djursic i bashkohet Prishtinës

Pavle Djurisic

Edhe një basketbollist i ri ka zbarkuar në kryeqytet.

KB Prishtina ka arritur marrëveshje – me Pavle Djurisic.

22 vjeçari që vjen nga nga Mali i Zi – paraprakisht  ishte pjesë e Phoenix Brussles – ekip që garon në elitën e basketbollit belg.

Me Phoenxin ai i zhvilloi 26 ndeshje në sezonin e fundit – dhe pati një mesatare prej 13.0 pikë dhe 5.7 kërcimesh.

Bardhekaltërit kanë qenë mjaftë aktiv në merkaton e verës – ndërsa transferimi kryesor ka qenë Dardan Berisha, i cili pritet ta bartë barrën kryesore të ekipit./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022