Lajme

Parashikimi i motit për sot

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot me kushte të paqëndrueshme meteorologjike.

Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot parashihet të ketë mot me diell dhe vranësira të pakta.

 Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius.

Sipas njoftimit të IHMK-së do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

/Shqip.com