Lajme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Nesër gjatë ditës së martë parashihet të ketë rënjë të temperaturave dhe moti do të jetë kryesisht i ftohtë dhe me vranësira të cilat ka mundësi të sjellin riga shiu.

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës e gjithë java do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit.

Temperaturat minimalet do të lëvizin ndërmjet 3-7gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-20 gradë Celsius.

Ndërsa, ditëve të tjera deri në fundjavë parashihen të kenë një stabilitet, por që temperaturat mbeten të ngjashme.

Sipas IHMK-së, do të fryjë erë kryesisht nga veriu me shpejtësi 1-4m/s./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022