Lajme

Osmani takohet me Ramën, diskutuan për një koordinim në të mirë të Kosovës e Shqipërisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, këtë të mërkurë ka marrë pjesë në Samitin e Tiranës, “Ukraina dhe Evropa Juglindore”, ku më pas ka zhvilluar edhe një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Këtë e ka bërë të ditur, presidentja Osmani përmes një postimi në platformën sociale “X”.

“Sot në Tiranë në takim me Kryeministrin Edi Rama! Diskutime e koordinim në të mirë të Kosovës e të Shqipërisë”, ka shkruar Osmani.

Presidentja, Osmani, pas samitit të sotëm Ukraina dhe Evropa Juglindore ka thënë se fitorja e Ukrainës ndaj Rusisë “është fitore ndaj atyre që duan ta destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe të rikthejnë mendësinë e dhunës e shkatërrimit”.

Sipas saj fitorja e Ukrainës “është fitore e lirisë”.

Ajo ka shprehur mbështetjen e pa rezervë të Kosovës ndaj Ukrainës përballë këtij agresioni rus.

/Shqip.com