Lajme

Osmani takohet me kryeministrin e Libanit, biseduan për marrëdhëniet dypalëshe

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar në New York me kryeministrin e Libanit, Najib Mikati.

Në këtë takim është folur për përpjekjet e Kosovës dhe Libanit për afrimin e vendeve dhe popujve mes vete.

“Përsëriti përkushtimin e vendosur të Kosovës për të vazhduar përpjekjet tona të përbashkëta për të zhvilluar marrëdhëniet dypalëshe me Libanin si një hap thelbësor për afrimin e vendeve dhe popujve tanë”, ka shkruar Osmani në platformën X, ish-Twitter.

/Shqip.com