Lajme

Nis vjeshta, priten reshje shiu

Moti sot do të jetë me vranësira të mesme dhe të ulëta që krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Shtrirja e reshjeve nuk do të jetë e ngjashme në të gjithë territorin, por sasitë do të jenë mesatare deri të larta, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

Do të fryejë erë kryesisht nda verilindja e lehtë dhe lokalisht e fortë.

/Shqip.com