Rozë Ndërkombëtar

Ndërron jetë në moshën 33-vjeçare DJ i njohur

DJ

Janë bërë homazhe për DJ dhe producent skocez Jamie Roy, i cili ka vdekur në moshën 33-vjeçare.

Roy, i cili ishte me origjinë nga Dumfries, bëri emër në Glasgow dhe vazhdoi të performojë në të gjithë botën.

Miqtë dhe kolegët e industrisë së muzikës e përshkruan DJ-në, këngët e të cilit shfaqen rregullisht në BBC Radio 1, si një “njeri të jashtëzakonshëm”.

Familja e Roy konfirmoi se ai vdiq të martën, por nuk dhanë detaje të mëtejshme.

Një deklaratë në mediat sociale, e publikuar të mërkurën, tha: “Xhemi ishte një djalë, vëlla, nip dhe xhaxha shumë i dashur dhe i talentuar dhe i dashur nga miqtë dhe kolegët e tij të shumtë si brenda industrisë së muzikës dhe më gjerë.

“Ne të gjithë jemi absolutisht të thyer në zemër.”

Muzikanti njihej si një interpretues i rregullt në Ibiza dhe luante në vende të tilla si Pacha, Amnesia dhe Ibiza Rocks./SHQIP.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022