Lajme

Moti për ditën e diel

Parashikimi i motit
Parashikimi i motit

Gjatë ditës së sotme moti do të jetë i nxehtë me vranësira dhe riga shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se në pjesën e dytë të ditës parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara të shiut.

Ndërsa, do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

“Të dielën mot i nxehtë dhe me temperatura të ngjashme. Në pjesën e dytë të ditës parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara të shiut. Gjatë këtyre dy ditëve do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

/Shqip.com