Lajme

Mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell, vranësira të shpërndara dhe më i ngrohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ë lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut.

/Shqip.com