Sport Ndërkombëtar

Milan – Fiorentina, ndeshja nis me këto përbërje

Milani dhe Fiorentina do të takohen në kuadër të javës së 15-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin “San Siro”.

Për këtë ndeshje, Rossonerët do të jenë pa Davide Calabrian, Alessandro Florenzin, Zlatan Ibrahimovicin, Mike Maignan dhe Alexis Saekemaekers, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Fiorentina nuk mund të llogarisë vetëm në Castrovilli, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare:

Milan: Tatarusanu; Kalulu, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali; Brahim Diaz, Krunic, Leao; Giroud.

Fiorentina: Terracciano; Dodo, Milenkovic, Igor, Biraghi; Amrabat, Mandragora; Ikone, Bonaventura, Saponara; Cabral.

/Shqip.com