Lajme

Memli Krasniqi zgjedhet kryetar i PDK-së

Memli Krasniqi-Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës

Memli Krasniqi është kryetari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës.

Ai ka marrë besimin e delegatëve për ta drejtuar subjektin politik të themeluar nga Hashim Thaçi.

Krasniqi ka qenë dy herë ministër. Së pari i Kulturës, Rinisë dhe Sportit si dhe i Bujqësisë.

Ai ishte edhe Shef i Grupit Parlamentar të PDK-së, gjatë vitit 2017-2019.

Kjo konventë e jashtëzakonshme erdhi pasi dy figurat e kësaj partie; Hashim Thaçi e Kadri Veseli janë në Hagë të gjykuar për “krime lufte”.

Për muaj me radhë Enver Hoxhaj ishte kryetar në detyrë. Tash kryetar është Memli Krasniqi.

“Na priftë e mbara”, i është drejtuar delegatëve Krasniqi. /Shqip.com