Sport Ndërkombëtar

Mbrojtësi francez largohet nga United

Manchester United sapo ka konfirmuar se Raphael Varane do të largohet në fund të sezonit si futbollist i lirë.

Mbrojtësi francez është ndarë me marrveshje të dyanshme me skuadrën e madhe angleze.

Varane asnjëherë nuk ka arritur të tregoj vlerat e tij te United, që nga transferimi nga Real Madridi.

Për Varanen ka interesim nga Franca, Itali dhe liga arabe.

/Shqip.com