Lajme

FOTO/ Makina përplas efektivin e policisë në Durrës

Një efektiv policie është përplasur nga një automjet në qytetin e Durrësit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.9 të qytetit bregdetar pranë Muzeumit të Dëshmorëve.

Mësohet se efektivi Gentian Hoxholli ka marrë dëmtime të lehta për shkak të përplasjes.

“Rreth orës 19:45, në lagjen nr. 9 Durrës, automjeti me drejtues shtetasin R. A, është përfshirë në një aksident me këmbësorin, shtetasin G. H, (punonjës policie) i cili është në spital, në kujdesin e mjekëve. Drejtuesi i automjetit shtetasi R. A, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Durrës, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, bëri me dije policia.

/Shqip.com