Lajme

Lushtaku: Do t’i hy garës për kryetar të Skenderajt

Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj.

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, do t’i hy garës për kryetar të komune.

Përkundër se janë hedhur dyshime nëse Lushtakut i lejohet kandidimi shkak i proceseve gjyqësore në të cilat kalon.

“Unë ligjin e kam konsultuar dhe mendoj se kam drejtë të kandidoj. Unë punoj ditën e natën dhe nuk ndalna asnjëherë. Unë e kam ndërmend me i hy kandidaturës tash të shohim”, ka thënë ai për Indeksonline.

Zgjedhjet lokale mbahen më 17 tetor, në Skenderaj nuk dihet nëse kryetari aktual do të kandidojë.

Bekim Jashari ende nuk e ka vendosur për t’i hyrë për herën e dytë garës për Skenderajn. /Shqip.com